Főoldal » Címlap » Árpádos bronzérem az Európai Fizikai Diákolimpián

Árpádos bronzérem az Európai Fizikai Diákolimpián

2024. július 15-19. között a georgiai Kutaisziben rendezték meg a 8. Európai Fizikai Diákolimpiát, melyen 54 ország 256 versenyzője vett részt. A versenyen ötfős magyar csapat indult, melynek (korábbi kiváló eredményei alapján) tagja volt Seprődi Barnabás, a 12.b osztályban érettségizett diákunk, akinek felkészítő tanára Gärtner István tanár úr volt. A magyar csapat egyik kísérője volt Vankó Péter tanár úr, iskolánk korábbi fizikatanára. (Barnabás eredetileg a rangosabb Nemzetközi Fizikai Diákolimpiára készülő magyar csapatba került be, ám a rendező országban, Iránban fennálló zavaros politikai helyzet miatt Magyarország ezen a versenyen végül lemondta a részvételt.) Az európai olimpián Barnabás bronzérmet szerzett. Többéves remek teljesítményéhez és az olimpián elért eredményhez mindannyiuknak szívből gratulálunk!