Főoldal » Erasmus+ 23/24 » Blumenau-Szabó Zsuzsanna beszámolója: A zöld sziget

Blumenau-Szabó Zsuzsanna beszámolója: A zöld sziget

2024. július 22-augusztus 7. között immár harmadik alkalommal utaztam az Erasmus+ keretében tanári továbbképzésre, most 2 hetet tölthettem Írország fővárosában. Az első héten az ATC Language School 1 hetes intenzív nyelvtanfolyamán vettem részt. Elsődleges célom nyelvi képességeim fejlesztése volt. A csoportomban sok olasz kolléga mellett több olyan fiatal is volt, akik hónapokat töltöttek a nyelviskolában. A tanulás mellett érdekes tapasztalat volt számomra, hogy más anyanyelvű társaimnak milyen nehézségei akadnak kiejtésben vagy a szövegértésben, ami sokat nekem megérteni másokat. Az intenzív tanfolyam délutáni óráin sok hasznos információt kaptam Dublin kulturális életéről, turisztikai lehetőségeiről.

A második héten szintén az ATC szervezésében egy STEAM kurzuson voltam. Ez betűszó a Science, Technology, Engineering, Art and Math tárgyakból származik. A módszer ötvözi a felsorolt területeket a problémák megoldása céljából. Alappillérei a Kreativitás, Kollaboráció, Kommunikáció és a ma különösen jól csengő Kritikus gondolkodás. A foglalkozások alatt tisztáztuk a STEAM módszer elméleti hátterét, majd különféle projektfeladatokat oldottunk meg kisebb csoportokban.

A képző majd minden délutánra szervezett valamilyen közösségi programot, de az előző években több Árpádos kollégám járt itt, és sok hasznos tippet kaptam tőlük is, így eredményes és élményekben dús két hetet tölthettem Dublinban.