Főoldal » Híreink » Elhunyt Kéri András tanár úr

Elhunyt Kéri András tanár úr

Hosszan tartó, méltósággal viselt betegség után, életének 64. évében 2024. szeptember 3-án elhunyt Kéri András tanár úr, iskolánk biológia–földrajz szakos mesterpedagógusa.

Kéri tanár úr a magyar oktatási rendszer szinte minden területén szerzett tapasztalatokat: oktatott általános iskolában, szakképző- és felnőttképző intézményben, leghosszabban egyetemi gyakorlógimnáziumban, valamint az ELTE földrajz szakán is – ebben a minőségében iskolánk három jelenlegi tanárát is tanította. Az országos földrajztanári szakmai életben is fontos szerepet játszott, akár az OKTV bizottság tagjaként, akár a Nemzeti Pedagógus Kar földrajztanári tagozatának egyik vezetőjeként, vagy rendszeres emelt szintű érettségiztető tanárként. Pályáját elismerve az egyik legmagasabb szintű oktatási kitüntetést, a Németh László-díjat vehette át a tavalyi évben.

Kéri tanár úr 2017-ben érkezett az Árpád Gimnáziumba. Az évek során súlyos betegsége ellenére a természettudományos munkaközösség meghatározó tagjává vált. Munkájának eredményességét jól jelzi a számos földrajz érettségiző, valamint a kiváló versenyeredmények sora: az előző tanévben az általa felkészített csapat nyerte meg a nagy hagyományú Jakucs László Földrajzversenyt, de a Less Nándor Földrajzversenyen is több alkalommal értek el dobogós helyezést árpádos diákjai. Az iskolánk által rendezett Karády Károly Természettudományos Versenynek is elkötelezett feladatírója és mecénása is volt. De talán legkedvesebb tevékenysége a természet szeretetének a tanórán kívüli átadása volt: akvarisztikai szakkört hozott létre a gyerekekkel több akváriumot felépítve, horgászni vitt diákokat, nem beszélve az évről évre ismétlődő békamentésekről. Kéri tanár úr gazdag pályája végén sokszor hangsúlyozta, hogy igazi baráti közegre lelt az Árpád Gimnáziumban, amit jelez, hogy legutóbbi tanári kirándulásunkon is részt vett.

Kéri tanár úr temetése 2024. október 1-jén 12:45-kor lesz az Új Köztemetőben.

Emlékét ápoljuk és megőrizzük!

Interjú Kéri tanár úrral az Árpád Lapok 2018. májusi számában (4-5. oldal)
Kéri tanár úr írása az akváriumokról az Árpád Lapok 2024. márciusi számában (14. oldal)