Főoldal » Erasmus+ 23/24 » Gyanó Éva beszámolója

Gyanó Éva beszámolója

Harmadik alkalommal voltam Erasmus pályázat segítségével külföldön. Spanyolországban, Barcelonában voltam egy hétig. A program nyelvtanulás volt. Délelőttönként tanulás volt. Két délután a nyelviskola városnézést szervezett idegenvezetővel. Az első nap a középkori gótikus Óvárost néztük meg. Csütörtökön a Montjuic-hegyre mentünk, ott megtekintettük az 1992-es olimpia megnyitó stadionját és a lángot tartalmazó emelvényt.

A többi szabad délutánjainkon a csoporttársakkal Barcelona nevezetességeit néztük meg, és természetesen Gaudi organikus-mesebeli építészeti csodáit.

Barcelona belvárosában laktam egy hölgynél, aki mindig finom vacsorával várt este.

A kirándulások során bővültek ismereteim a fogadó országról, az ott élők kultúrájáról, életmódjáról és gondolkodásmódjáról. A tanfolyamon a hallgatók több nemzetet képviseltek (lengyel, olasz, ukrán). Ennek hatására rugalmasabb lett más kultúrákhoz való hozzáállásom, sőt még barátságok is születtek.

Barcelona nagyon tetszett. Azon a héten nem volt nagy meleg, így elég kedvező volt az időjárás ahhoz, hogy a város nevezeteségeit megnézzük, nemcsak a tenger vonzott minket.

Köszönöm, hogy ilyen különleges élményben lehetett részem.