Főoldal » Erasmus+ 23/24 » Hajdú Indira beszámolója

Hajdú Indira beszámolója

Az Óbudai Árpád Gimnázium Erasmus+ akkreditációs pályázata keretében vettem részt Reykjavikban, Izlandon 2024. júliusában két egymást kiegészítő tanártovábbképző kurzuson, Mindfulness and Meditation: Well-being at School and Life, valamint Culture and Heritage in Iceland. A Sustainable Lifestyle Connected with the Local Environment.
Ezek a tanfolyamok a tudományágak közti átmenet jelenlétét támogatja az oktatásban, e mellett a tanfolyam fő fókusza a környezetvédelem, a környezettudatos nevelés megvalósítása az intézményi fejlesztési tervben jelentős szerepet kap. A nyelvtanítás alkalmazását és használatát a környezettudatos gondolkodás kialakításában az osztályban a tanítás során volt a második kurzus elsődleges témája, míg az első héten a tanulási környezet megfelelő kialakítását, a tanulói befogadó készség növelését, valamint az egészségtudatos nevelést helyezte fókuszba a képzés. Mindemellett azonban az angol nyelvtudást is fejlesztették. A kulturális örökség felfedezése Izlandon rendkívül sok ismeretet adott, de ugyanúgy a résztvevők saját országainak kulturális örökségének bemutatása, mert nemcsak előadást kellett tartanunk saját hazánk kultúrájáról, hanem annak tanórai beilleszthetőségét is ki kellett dolgoznunk.
Az órákon megismerhettünk, ki is próbálhattunk újabb applikációkat, programokat, internetes oldalakat is. Készítettünk projekttervet és írtunk környezetvédelmi témájú feladatokat. Média-forrásokat néztünk és feladatokat oldottunk meg velük kapcsolatban.
A 21. századi tanári gondolkodás és módszertan kialakítását is elősegítette a tanfolyam, melynek az intézményi fejlesztési terv részeként jelentős szerep jut a közeljövőben.
A tanfolyamon elsajátított ismereteket különböző fórumokon osztom meg az érdeklődőkkel, szakemberekkel, tanárokkal, illetve az osztálytermi munkámat fejlesztem az új ismeretekkel, technikákkal.