Főoldal » Erasmus+ 23/24 » Hencz Eszter beszámolója

Hencz Eszter beszámolója

Az Erasmus+ mobilitási programjának részeseként, július 29-től Tenerife szigetén tanultam két hétig. A továbbképző hely San Cristóbal de La Laguna városában van, melynek gyönyörű belvárosa a világörökség részeként van számon tartva.

Az első héten a Brain-Based Learning: Understand How Students Really Learn című kurzuson vettem részt július 29-től augusztus 3-ig. Ezen a tanfolyamon Jennifer McBride vezetésével megismerkedtünk az idegrendszer és hormonrendszer működésével a tanulás, a memória és a motiváció vonatkozásában. Ennek kapcsán olyan tanítási módszereket ismertem meg, melyek lehetővé teszik, hogy a diákok számára változatos, motiváló és kreatív órákat tervezzek. A második héten az ICT tools for a creative and collaborative classroom című kurzuson vettem részt augusztus 5-től augusztus 10-ig, melyet Maja Balcerzyk vezetett nagy lelkesedéssel. A tanfolyamon számos oktatásban használható telefonos és számítógépes alkalmazást ismertünk meg és próbáltunk ki.

A kurzusokon részvevő csoporttársaim különböző európai országokból érkeztek. Találkoztam ciprusi, szlovák, szlovén, horvát, lengyel, német és olasz kollegákkal is, akikkel megoszthattuk egymás között a tanítással kapcsolatos tapasztalatokat és tudást. A tanfolyam délelőttönként volt és a délutánokon fakultatív programként rész lehetett venni városnéző programokon.

Lehetőségem volt a kulturális és természeti oldalát is megismerni a szigetnek. Ellátogattam a sziget fővárosába- Santa Cruzba, az északi parti Puerto de la Cruzba, az El Teide Nemzeti Parkba és kirándultam az Anaga-hegységben. Hálás vagyok, hogy rész vehettem a program keretében ezeken a kurzusokon és közben megismerhettem az ottani szigetvilág jellegzetességeit.