Főoldal » Erasmus+ 23/24 » Izsáné Deák Mária beszámolója a barcelonai English course-ról

Izsáné Deák Mária beszámolója a barcelonai English course-ról

2024. július első hetében az Erasmus+ pályázat keretében egyhetes továbbképzésre utaztam Spanyolországba. Másodszor vettem részt ilyen jellegű képzésen, nagy érdeklődéssel és izgalommal vártam a képzést.

Barcelona Észak-Spanyolországban található, Katalónia fővárosa. Mediterrán éghajlatú város, nyáron a hőmérséklet 30 °C körül mozog, mert a szél állandóan fúj a tenger felől.

1988-ban itt rendezték a világkiállítást, s a Diadalív, az Arc de Triomf ennek állít emléket.

1992-ben pedig itt rendezték a nyári olimpiát, s Barcelona címmel az olimpia hivatalos nyitódalát Freddie Mercury és Montserrat Caballé énekelte.

Ebben az egy hétben egy nagyon kedves, idős hölgynél laktam. Ez tömegközlekedéssel 25 percnyire volt a képzést biztosító iskolámtól.

Az iskolában mindenki nagyon segítőkész volt, nagy segítséget kaptam a kezdeti izgalmak feloldásában. A csoportomban 3 német, 1 olasz, 1 szlovák kollégával tanultam és dolgoztam együtt. Nagyon kedvesek és barátságosak voltak, rögtön már a program elején összebarátkoztunk.

Képzésem célja az volt, hogy a passzív szókincsem aktiválásával a kommunikációs készségemet fejlesszem, s a nyelvi fordulatokat helyesen használjam.

Három délután az iskola által szervezett programon vehettünk részt. Az első napon Barcelona gótikus negyedében sétáltunk, szerdán a Tibidabo, csütörtökön a Montjuic hegyre mentünk fel. Útközben a csoportunk tagjaival beszélgettünk.

Barcelona nagy kiterjedésű város. Fejlett tömegközlekedéssel rendelkezik, 12 metróvonala van, s rengeteg vonat indul Barcelonából.

Barcelona drága város, a belépőjegyek irreálisan magasak, különösen a nagy népszerűségnek örvendő turistalátványosságok esetében.

Barcelonában lépten-nyomon Gaudi munkásságába lehet botlani: Sagrada Famíliá, Casa Batlló, Casa Mila, Güell Park, Güell palota. Az épületek a modernizmus jegyében készültek. A Sagrada Famíliát 1882-ben kezdték el építeni. Gaudí nagy függőleges álló templomot tervezett, hogy látható legyen a város bármelyik pontjáról és kiemelkedjen a többi épület közül. A tornyok magasságának meghatározásánál Gaudinak az volt a véleménye, hogy az ember műve ne magasodjon Istené fölé.

Meglátogattam a közeli Montserrat Kolostort, ahol megsimogattam a Fekete Madonnát.

Az Erasmus+ tanfolyam értékes nyelvi és szakmai tapasztalatokat adott számomra, amelyet diákjaim oktatásában szívesen hasznosítok, és osztom meg kollégáimmal.