iHola!
2024. július 29. és augusztus 9. között az Erasmus+ program keretében két kurzuson vettem részt Tenerifén Puerto de la Cruzban az FU International Academy képzőhelyen.
Az első héten az érzelmi intelligencia volt a kurzus témája. Megismerhettem olyan eszközöket és technikákat, amelyek segítségével jobban tudok figyelni mások érzelmeire, jobban tudom kontrollálni saját érzéseimet, gondolataimat, melyek hatással vannak későbbi döntéseimre, tetteimre. Megtanultuk, milyen lehetőségek vannak a motiváció növelésére, melyek által növelhető egy szervezet, iskola hatékonysága. Technikákat ismertem meg a stressz csökkentésére, a boldogság állapotának elérésére. Foglalkoztunk az önismeret fejlesztésével, olyan rutinokkal, melyek segítik a lelki egészség megőrzését. Megismertünk olyan kommunikációs eszközöket, melyek segítségével a konfliktusok könnyebben kezelhetők. Szó volt a mindfulness technikáról, annak alkalmazási területeiről.
A második héten weblapkészítéssel foglalkoztunk a kurzuson. Végiggondoltuk, mi mindent kell szem előtt tartani, ha egy vállakozásnak, cégnek, intézménynek honlapot szeretnénk készíteni. A gyakorlati megvalósításhoz a WordPress CMS felületet használtuk, megismertük a funkcióit, a témák, pluginek használatának módját. Foglalkoztunk a domainekkel, tárhelyeket, a tárhelyvásárlás lehetőségeivel. Szó volt a weblapokhoz kapcsolódóan a GDPR szabályozásról, a keresőoptimalizálásról, a webhely auditról, és annak tükrében a további fejlesztésekről.
A tantermi foglalkozások mellett lehetőség volt a botanikus kert meglátogatására, salsát tanulni, jógázni, strandröplabdázni, sőt a bátrabbak még szörfoktatáson is részt vehettek.
A délutánok, a hétvégék a sziget természeti, kulturális, történelmi, gasztronómiai életének felfedezésével teltek. Feledhetetlen élményként éltem meg a környező települések bebarangolását (San Cristóbal de La Laguna, Santa Cruz de Tenerife, La Orotava, Garachico, Icod de los Vinos), a Loro Parkban (a világ legjobb állat- és növényparkja) eltöltött napot, a látogatást banánmúzeumban, a fekete homokos strandokat, a Teide vulkánról megtekintett naplementét és a gyíkokat, amik mindenütt ott voltak.
Köszönöm a lehetőséget, és bátorítok mindenkit arra, hogy – akár az Erasmus+ támogatásával – látogasson el erre a földrajzi elhelyezkedése okán Afrikához, de kulturálisan Európához tartozó, kis területéhez képest elképesztően változatos klímájú szigetre.