Főoldal » Erasmus+ 23/24 » Németh Réka beszámolója

Németh Réka beszámolója

Ez a dublini út volt az első Erasmus+ programon való részvételem.
Az én képzésem egy angol nyelvi képzés volt az English Matters szervezésében. Azért volt fontos, hogy elsőnek egy nyelvi képzésen vegyek részt, hogy a későbbiekben már magabiztosabban induljak el egy szakmai képzésre is. Számomra a nyelvtanfolyam eddig tankönyvet, nyelvtani munkafüzetet jelentett. Nagyon felszabadító volt, hogy itt nem erről van szó. Rengeteg időt töltöttünk a városban, múzeumokban, különféle Field Projectek keretében.
Tanárként nagyon fontos a tapasztalati tanulás, fontos lenne minél több esetben használni az oktatás során. Talán, ha megismerjük, ha mi magunk is megtapasztaljuk, könnyebben és szívesebben visszük be az osztályterembe.
Egy másik nagyon fontos hozadéka volt számomra a képzésnek, hogy jóvolt újra diáknak lenni. Hajlamosak vagyunk elfelejteni, milyen is az.
Mindezen nyelvi és általános tanítási ismereteim mellett nagy örömmel hallgattam a sok új ismeretet az ír történelemről.
Hazánkban számos külföldi ország története kap szerepet a történelemoktatásban, leginkább azért, mert a magyar történelemhez kapcsolódik. Ugyanakkor érdekes és érdemes megismerni olyan országok történetét is, amelyek esetleg nem kerültek közvetlen kapcsolatba, de történelmi fejlődésben, történelmi eseményekben, harcokban hasonlóságokat mutatnak.