A 2024-25-ös tanév első nagyobb szervezése egy balettelőadás megtekintése volt, melyre 60 diákot kísért el a két fő szervező, Molnárné Vámos Katalin és Csernus Magdolna tanárnő. A Coppélia-történet alapja Ernst Theodor Amadeus Hoffmann (1776–1822) A homokember című novellája. A 11.-es diákok irodalomórán meg is ismerkedtek Hoffmann ezen művével Az arany virágcserép című kisregény, meseregény mellett.
A zeneszerző, Léo Delibes, legismertebb operájában, a Lakméban (1883) a mesés Indiába repíti el a nézőt. A Coppélia a későromantikus nyugat-európai balettmuzsika egyik legszebb példája. 1953. április 24-én került sor a Városi Színházban (ma: Erkel Színház) a Harangozó Gyula által koreografált, három felvonásossá bővített Coppélia ősbemutatójára, amely változatlan formában 2000-ig szerepelt a repertoáron. 2003-ban az Erkel Színházból a Coppélia átkerült az Operaház színpadára. Azonban nem egy egyszerű költöztetésről volt szó, az előadás új díszletet és jelmezeket kapott, mindkettőt az eredetiből kiindulva kellett megterveznie az alkotóknak. A díszlet Csikós Attila munkája, a jelmeztervek pedig Velich Rita keze alól kerültek ki. Emellett a balett új, a 21. század elvárásainak is megfelelő bűvészeffektekkel bővült Ungár Anikó segítségével.
Az előadás elbűvölte a diákokat és a felnőtteket is. Köszönjük az Operaház és az MVM támogatását a kedvezményes árú főpróbajegyek megvásárlásában.