Főoldal » Erasmus+ 23/24 » Svarczné Micheller Erzsébet beszámolója

Svarczné Micheller Erzsébet beszámolója

Iskolám Erasmus+ mobilitási programjának részeseként, augusztus elején 2 hetet tölthettem tanulással Tenerife szigetén. Az utazás előtt tájékozódtam a tervezett témákról, és programokról azok alapján, amit a képző hely, a FU academy küldött el korábban.

A továbbképzés helyszíne Tenerife északi részén a lenyűgöző, fekete homokos Puerto de la Cruzban volt, a Teide vulkán oldalában.

Az első hét témája az érzelmi intelligencia, Veronica Morales a második pedig egy stresszkezelési tanfolyam volt Bětka Wójcik vezetésével. Mindkét trénerünk nagyon felkészült, lelkiismeretes, kreatív, fiatal hölgy volt, aki mindenben a segítségünkre voltak.

A kurzusunk első napja egy csoportos, kávéházi beszélgetéssel indult, ahol a  többi csoport tagjainak megismerésére is volt lehetőség. A csoporttársaim alapvetően európai országokból érkeztek, így volt osztrák, német, szlovén és görög kolléga is. Csatlakoztunk egy Whatsapp csoporthoz, ahol segíthettük egymást és azóta is kapcsolatban vagyunk.

Délelőttönként az osztályteremben tanultuk az elméletet egyéni-páros és csoportmunkával, délután pedig gyönyörű szabadtéri helyszíneken gyakoroltunk, próbáltuk ki és tapasztaltuk meg a tanultakat. Felfedeztük a stressz természetét és a stressz kezelésének módszereit, a testi-lelki pihenés fontossága mellett, meditációval és önmagunk felfedezésével foglalkoztunk a feladatok során. A trénertől megkaptuk a prezentációt a mi közös produktumainkkal kiegészítve és egy padlet oldalt, ahol minden ajánlott szakirodalom vagy videó, podcast megtalálható. A tanultak közül több praktikus módszer, a tevékenykedtető tanulás különböző osztálytermi és azon kívüli metódusai hasznos lehetnek a kamasz korosztály számára is, amit tanítási gyakorlatomban igyekszem majd átadni.

Délutáni szabadidőnkben a kurzus kiegészítéseként fakultatív vagy magunk által szervezett kirándulásokon vehettünk részt. Ellátogattunk a sziget fővárosába- Santa Cruzba, San Cristóbal de La Lagunába, az El Teide Nemzeti Parkba, La Orotavaba, Garachicoba és Candelláriába így lehetőségünk volt a helyi kultúra és természet megismerésére

Többet tanultam, formálódtam, önállósodtam az utazásom alatt, sok mindent megértettem a különböző emberek világlátásáról és saját magamról is. Nagyon hálás vagyok ezért a lehetőségért, és szeretnék mindenkit arra bíztatni, hogy vegyen részt Erasmus képzésein, ha lehetősége van rá.