Főoldal » Erasmus+ 23/24 » Szakmai látogatás Franciaországban, Reunionban

Szakmai látogatás Franciaországban, Reunionban

2023. október 31-től november 8-ig vettünk részt szakmai látogatáson a francia Reunionban. Az iskola neve: Lycée Boisjoly Potier Le Tampon-ban található. A Lycée Polyvalent Boisjoly Potier de Le Tampon általános oktatást és szakképzést kínál. Az általános tagozaton az elmúlt tanév kezdetén a középiskolások száma 579 volt. A Lycée Polivalent Boisjoly Potier általános és technológiai tagozata az elmúlt tanév elején 586 középiskolás diák volt. Lycée polivalens Boisjoly Potier, állami iskola. Az iskolában 94%-os a sikeres érettségik aránya. A szakmai érettségik esetében a sikerességi arány 86%.

A Lycée polivalens Boisjoly Potier által kínált tagozatok a következők:

• Általános Középiskola
    • Általános érettségi
    • STMG tagozat
  • Szakközépiskola
    • Mechanikai, elektromos, elektronikus és elektrotechnikus
    • Termelési ágazat

A szakmai látogatást még egy korábbi Erasmus+ továbbképzés alkalmával megismert francia kollégáknál tettük, mert egyrészt őket is nagyon érdekelte a mi iskolánkban folyó munka, másrészt mi is nagyon kíváncsiak voltunk, hogy egy kis tartományban hogyan tudja egy középiskola az oktatási igényeket kielégíteni, illetve, hogy szakmailag milyen módszerekkel dolgoznak. A látogatás során több órán is részt vettünk: matematika, angol, földrajz, történelem, állampolgári ismeretek, testnevelés és szakmai gyakorlatok. Megbeszéléseken vettünk részt a tantestület több tanárával számos alkalommal, ahol a tanárok beszéltek az iskolában folyó munkáról, a használt módszerekről, az iskolán kívüli programokról, a helyi sajátosságokról és a tanári munkáról. A látogatás során egyeztettünk egy jövőbeni csoportos diákmobilitás lehetőségéről, mely reményeink szerint a következő tanévben meg is tud valósulni. A látogatás során tapasztaltakról disszeminációt tartunk majd a munkaközösségnek és a nevelőtestületnek, illetve a szakmai kapcsolati rendszerünkön keresztül más iskolák tanárainak, illetve a diákoknak.

Belley Kinga, Hajdú Indira